Rybka z kocimiętką dla kota

Rybka z kocimiętką dla kota Leave a comment

Behawioryści i hodowcy są zgodni – aby nasz kot rozwijał się prawidłowo, musi się bawić. Zachowanie cyklu łowieckiego jest bardzo ważne, aby psychika naszego małego tygrysa kształtowała się prawidłowo, a układ ruchu nie zostawał w tyle. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby kot miał do dyspozycji dużą ilość różnorodnych zabawek. Rybka z kocimiętką jest doskonałym przykładem zabawki, która jednocześnie pobudza wszystkie zmysły, a przy tym jest miękka i przyjemna w dotyku. 

Rybka z kocimiętką dla kota

Rybka z kocimiętką dla kotaKocimiętka jest bardzo charakterystyczną rośliną, która dzięki zawartym w sobie olejkom eterycznym przyciąga koty. Konkretnie jest to zasługa  zawartego w tych olejkach związku organicznego – nepetaktonu. Pierwotnie roślina ta miała za zadanie odstraszać owady. Bardzo skutecznie jednak przyciąga koty, które za pomocą zmysłu powonienia wyczuwają nepetaktom. Naukowcy nie mają jeszcze stuprocentowej pewności na temat tego w jaki sposób dokładnie kocimiętka oddziałuje na kocie mózgi. To w jakim stopniu nasz kot zainteresuje się kocimiętką zależy od wielu czynników – jego wieku oraz predyspozycji genetycznych. Jednak zapewnienie mu dostępu do zabawek, takich jak ryba z kocimiętką dla kota jest zawsze dobrym pomysłem.

Wprawdzie szacunkowo jedynie siedemdziesiąt procent kotów reaguje na kocimiętkę, jednak jeżeli nasz czworonóg należy do tego grona z pewnością dostrzeżemy to gołym okiem już przy pierwszy kontakcie z zabawką. Kocimiętka wywołuje bowiem bardzo konkretne reakcje, takie jak:

  • miauczenie
  • głośne mruczenie
  • próba lizania i gryzienia obiektu
  • tarzanie się
  • próba ścigania niewidzialnej ofiary
  • bieganie i skoki

Ryba z kocimiętką dla kota

ALLURE Rybka z kocimiętką KARP (40 cm)

Koty do prawidłowego rozwoju potrzebują zabawy. Zaopatrzenie naszego czworonoga w zabawki z dodatkiem kocimiętki jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ tego typu akcesoria bardzo często już z miejsca angażują koty do zabawy nowym obiektem. Zwierząt, które nie przepadają za duża ilością zmian mogą początkowo być nieufne w stosunku do nowej zabawki, dlatego obecność kocimiętki pozwala szybko przełamać pierwsze lody. 

Rybka z kocimiętką dla kota to wyjątkowo przyjemna i odpowiednio duża zabawka, która zachwyca dokładnością wzoru. Naturalnych rozmiarów ryba na pewno spodoba się naszemu czworonogowi i będzie w stanie sprostać jego i łowieckim instynktom. 

ALLURE Rybka z kocimiętką PSTRĄG (30 cm)

Zabawki dla kota 

Zabawki dla kota Każdy doświadczony opiekun wie jak bardzo dużą rolę zabawki dla kota odgrywają w jego prawidłowej socjalizacji oraz codzienności. Zabawa jest dla naszego domowego tygrysa formą polowania, a zachowując ciąg łowiecki (zabawa, posiłek, sen, zabawa, posiłek etc) pozwalamy mu prawidłowo się rozwijać i tym samym uniknąć różnego rodzaju problemów behawioralnych a nawet chorób wynikających z długotrwałego stresu. Rybka z kocimiętką dla kota to doskonały prezent. Obserwowanie tego jak kociak bawi się naturalnej wielkości rybą jest niesamowicie zajmującym zajęciem dla opiekunów. Zwierzak zaś ma szanse na długie godziny spędzone na naprawdę świetnej i produktywnej zabawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *